Co powinieneś zrobić, aby podświetlić LEDami półki szklane?

Listopad 20, 2019

Półki szklane nadają wnętrzom charakterystycznego, nowoczesnego wyglądu. Jednak ich sposobów montażu i oświetlenia jest tak wiele, że nie jednego przyprawią o zawrót głowy.

Szukasz informacji, jak najszybciej zamontować półkę szklaną z podświetleniem LED? Świetnie trafiłeś! W poniższym artykule pokażemy, jak szybko oraz efektownie ozdobić pokój światłem i szkłem.

Wybierz swój styl oświetlenia szklanej półki

Podświetlenie półek szklanych LEDami można wykonać na różne sposoby. W zależności od stylu naszego mieszkania możemy zdecydować się na eleganckie i stylowe wykończenie lub nieco bardziej ekscentryczne i rzucające się w oczy. Jeśli taśmy LEDowe nam nie wystarczają lub zmieniliśmy zdanie i nie są tym, czego oczekiwaliśmy, to zaopatrzmy się w specjalne klipsy i reflektory. One również potrafią zwrócić na siebie uwagę.

Podświetlane półki szklane LED – co będzie potrzebne?

Jeśli zdecydowaliśmy się na samodzielny montaż półek szklanych, to mamy kilka możliwości. Pierwszą z nich jest kupno gotowego zestawu do montażu półek, w którym zawarte są potrzebne akcesoria. Jedyne co musimy dokupić, to podstawowe narzędzia, jednak możliwe, że będziemy je mieć w domu. W przypadku kompletowaniu zestawu na własną rękę możemy sugerować się podanymi niżej elementami.

Gotowy zestaw do montażu podświetlanych półek szklanych

Gotowe zestawy są bardzo wygodne. Dzięki nim nie musimy martwić się ile akcesoriów dokupić, ponieważ wszystko przyjdzie do nas razem z zamówioną półką szklaną i taśmą LED. Te bardziej zaawansowane umożliwiają sterowanie pilotem, a co za tym idzie, zmianę barwy światła.

W gotowym zestawie znajdziemy:

  • szklaną taflę na półkę w wybranym przez nas rozmiarze;
  • uchwyty potrzebne do montażu półki;
  • zaślepki boczne, przydatne do ukrycia śladów montażu;
  • taśmy LED;
  • uszczelki;
  • sterowniki z pilotem;
  • podstawowe elementy montażowe – ich ilość będzie różniła się w zależności od ilości zamówionych półek.

 

półki szklane podświetlone LEDami

Od czego zależy efekt podświetlenia LEDami półki szklanej?

Na pewno oglądaliśmy różne zdjęcia z gotowymi realizacjami, zanim zdecydowaliśmy się na półki szklane z podświetleniem. Efekt będzie zależał nie tylko od samych LEDów, ale również od użytego materiału. Półkę szklaną można zeszlifować różnymi metodami, co zmienia sposób odbijania się światła od jej powierzchni.

Najczęściej spotykana technika, to oświetlenie LEDami krawędzi półki. Efekt jest nieco delikatniejszy i wysmakowany, dzięki czemu zwróci na siebie uwagę, ale nie zdominuje wnętrza.

Drugi sposób to dekoracyjne oświetlenie całej półki, co przydaje się, gdy planujemy postawić na niej wiele przedmiotów. Zostaną one ciekawie zaakcentowane i przy okazji uzyskamy dodatkową, ambientową poświatę w pomieszczeniu.

Jakie efekty można uzyskać dzięki podświetleniu półki szklanej LEDami?

Oprócz klasycznego podświetlenia białymi LEDami możemy wykorzystać wspomniane wcześniej sterowniki i piloty. Pozwolą one zmieniać barwę LEDów w zależności od naszego nastroju czy konkretnych potrzeb. Ponadto przy bardziej zaawansowanych rozwiązaniach, będziemy mogli sterować także natężeniem światła, co przyda się w razie chęci szybkiej zmiany klimatu otoczenia.

Montaż półki szklanej z podświetleniem LED jest prostszy niż myślisz!

Montaż półki szklanej z podświetleniem LED nie jest trudny i wymagający. Każdy powinien sobie z nim poradzić. Jedyne czego dodatkowo potrzebujemy, to wiertarka i poziomica – dzięki temu nic nie wyjdzie krzywo. Problematyczna może być jedynie twardsza ściana, jednak i z nią poradzimy sobie za pomocą specjalnych wierteł i kołków.

Co zamiast taśmy LED?

Podczas zbierania informacji o montażu, zmieniliśmy zdanie i już nie chcemy podświetlać taśmami LED naszych szklanych półek? Jest wiele innych rozwiązań, które również pozwolą na osiągnięcie widowiskowego efektu.

Warto pomyśleć o reflektorach LEDowych używanych od punktowego oświetlenia, które łatwo zainstalujemy na specjalnej ruchomej szynie. Dzięki ich uniwersalności będziemy mogli w kilka chwil zmienić kierunek padania światła i skierować uwagę na inną część półki, a nawet poza nią.

Wielbiciele klasyki mogą postawić na żarówki dekoracyjne, które są równie energooszczędne co taśmy i reflektorki, a dają możliwość użycia ozdobnej lampy i klosza. Będzie to najbardziej mobilne rozwiązanie, gdyż lampę możemy przenieść półkę wyżej, lub nawet do innego pomieszczenia. Nie wspominając już o dekoracyjności, którą może zapewnić gustowny abażur.

Ciekawe? Niech znajomi się dowiedzą, udostępnij!

Bądź na bieżąco

zapisz się już teraz by otrzymywać powiadomienia mailowe,
gdy pojawi się nowy wpis- dowiesz się o tym pierwszy.

Ocena czytelników
[Wszystkich ocen: 0 Średnia ocena: 0]
Copy link
Przeczytaj poprzedni wpis:
Co wpływa na kolor diody LED?

Kolor diody LED zależy od kilku czynników, jednak poznanie ich dokładnej specyfiki wymaga zagłębienia się w techniczne szczegóły. Postaramy się...

Zamknij