5 pomysłów na lampy LED do dużego salonu

Wrzesień 27, 2021

Światło ma wiele właściwości, jednak nie zawsze w pełni je wykorzystujemy. Zazwyczaj skupiamy się tylko na tym, żeby w każdym pomieszczeniu pojawiła się lampa, a zapominamy o odpowiednim natężeniu i temperaturze barwnej, co jest równie ważne. Z poniższego artykułu dowiecie się, jak zaprojektować oświetlenie, które poprawi wydajność w pracy, a także pomoże zachować dobry humor przez większość dnia. Brzmi niemożliwie? W takim razie zapraszamy do czytania i wyciągania własnych wniosków.

Oświetlenie LED jest w ostatnim czasie najchętniej wybieranym. Wynika to nie tylko z jego niskiej ceny i łatwej dostępności, ale przede wszystkim z energooszczędności tego rozwiązania. Lampy LED dają dużo światła, ale zużywają dużo mniej energii niż klasyczne oświetlenie. Z tego względu jest tańsze w codziennym użytkowaniu i pozwala na spore oszczędności. A co najważniejsze lampy LED sprawdzą się w dużym salonie. Oto kilka pomysłów na modne i funkcjonalne oświetlenie do tego pomieszczenia. Zapraszamy do lektury.

Jak rozmieszczać lampy LED w dużym salonie?

Jedną z trudniejszych kwestii jest to, w jaki sposób rozmieścimy lampy LED w dużym salonie. Powinniśmy zwrócić dużą uwagę na to, by odpowiednio doświetlić każdą ważną dla nas strefę w pomieszczeniu. Najważniejszymi miejscami w salonie są strefa odpoczynku, do czytania, miejsce, w którym spożywamy posiłki. To na nich musimy skupić się w momencie planowania rozmieszczenia lamp LED w dużym salonie.

 

Niewątpliwie punkty świetlne muszą znaleźć się nad kanapą, fotelem, w którym odpoczywamy, nad stołem. W naprawdę dużych salonach przydadzą się również inne rodzaje oświetlenia niż te wymienione. Warto sięgnąć po centralne lampy i punktowe, wzmacniające oświetlenie w najciemniejszych miejscach we wnętrzu.

Jakie lampy LED sprawdzą się w dużym salonie?

Duże pomieszczenia wbrew pozorom są dość trudne do oświetlenia. Chodzi o to, że należy odpowiednio zgrać ze sobą wiele źródeł światła i rodzajów Lamp LED. Do uwzględnienia jest wiele zmiennych, ale jeśli odpowiednio o to zadbamy, będziemy cieszyć się funkcjonalnie oświetlonym pomieszczeniem.

Wiszące lampy LED do dużego salonu

Podstawowym rodzajem oświetlenia do dużego salonu niewątpliwie powinny być wiszące lampy LED. Dają one dużo możliwości jeśli chodzi o zapewnienie odpowiedniego doświetlenia. Wiszące lampy LED warto umieścić w centralnym punkcie dużego salonu, a także nad stołem. A jakie modele będą najlepsze?

 

Przede wszystkim polecamy lampy industrialne, których klosze mają otwartą formę. Dadzą one najwięcej światła ze wszystkich rodzajów lamp. Niewątpliwie przyda się to w dużym salonie, szczególnie jako podstawa oświetlenia w tym wnętrzu. Kolejnym rodzajem wiszących lamp LED do tego pomieszczenia, po które warto sięgnąć, są modele pająki o kilku ramionach. W prosty sposób będziemy w stanie równomiernie lub asymetrycznie rozmieścić poszczególne ramiona. To pozwoli na dowolne dostosowanie oświetlenia do naszych potrzeb. W zależności od tego, jakie żarówki zainstalujemy, możemy uzyskać różne efekty, łącznie z zapewnieniem odpowiednio mocnego doświetlenia nawet bardzo dużego salonu.

Stojące lampy LED do dużego  salonu

W dużych salonach nie może zabraknąć stojących lamp LED. Są one nie tylko wspaniałym źródła światła, ale również mogą stanowić element dekoracyjny. Gdzie warto postawić takie lampy LED? Przede wszystkim w okolicach miejsc odpoczynku – kanapy, fotela. Wszędzie tam, gdzie potrzebujemy miejscowego, nastrojowego oświetlenia lub też dodatkowego doświetlenia.

 

Czym kierować się, wybierając stojącą lampę LED do dużego salonu? Powinniśmy sięgnąć po modele z kilkoma, regulowanymi ramionami. Takie bardziej rozbudowane lampy LED stojące w dużym salonie będą nie tylko najlepiej wyglądały, ale również będą najbardziej funkcjonalne.

Kinkiety LED w dużym salonie

Ciekawą opcją do dużego salonu będą również kinkiety. Choć nie każdemu może się spodobać to rozwiązanie, to warto poznać jego zalety. Przede wszystkim kinkiety w dużych pomieszczeniach będą idealnym dodatkowym oświetleniem, punktowym, po który warto sięgnąć w okolicach miejsc relaksu. Kinkiety LED mogą dać ciepłe światło, dobre do wieczornego czytania, oglądania telewizji czy grania na komputerze.

Czy warto zastosować spoty LED w dużym salonie?

Rodzajem lamp, które mogą, ale nie muszą sprawdzić się w dużym salonie, są spoty LED. Jako samodzielne oświetlenie raczej się nie sprawdzą, ale jako wsparcie głównego już tak. Gdzie warto je zamontować? Przede wszystkim w strefach, w których spędzamy mniej czasu i nie są kluczowymi. Wiele zależy również od rodzaju spotów LED, które moglibyśmy wybrać. Przede wszystkim warto sięgnąć po te z dłuższymi ramionami i regulacją. Płaskie, niewielkie spoty raczej nie powinny pojawiać się w tym wnętrzu.

Jakie lampy LED wybrać na oświetlenie akcentowe w dużym salonie?

Duży salon to pomieszczenie, które jest dla większości osób głównym pokojem w mieszkaniu czy domu. Spędzamy w nim dużo czasu, stąd warto dobrze rozplanować ich rozmieszczenie. Oprócz zapewnienia głównego oświetlenia musimy zadbać również o punkty świetlne, które będą także oświetleniem punktowym i dekoracyjnym.

Lampy LED, które mogą być oświetleniem akcentowym to przede wszystkim kinkiety i reflektory. Warto zaopatrzyć się również w taśmy LED, które możemy zamontować w okolicach dekoracji ściennych czy też półek na meblach. Jeśli mamy dekoracyjną ścianę, również warto ją podświetlić, właśnie taśmami LED lub reflektorami.

Ciekawe? Niech znajomi się dowiedzą, udostępnij!

Bądź na bieżąco

zapisz się już teraz by otrzymywać powiadomienia mailowe,
gdy pojawi się nowy wpis- dowiesz się o tym pierwszy.

Ocena czytelników
[Wszystkich ocen: 0 Średnia ocena: 0]
Copy link
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak ozdobić sufit podwieszany przy pomocy oświetlenia LED? 4 pomysły

Zamknij