Pomysły na ciekawe oświetlenie LED mebli

Luty 28, 2023

Oświetlenie ma ogromne znaczenie w każdym domu. Można wykorzystać je na różne sposoby. Świetnie nadaje się do wyeksponowania rozmaitych elementów wyposażenia. Można nawet zdecydować się na oświetlenie mebli. Jest to praktyczne i estetyczne. Pozwala również na stworzenie nastrojowego klimatu. Gra światłem daje ogromne możliwości aranżacyjne, o czym warto się przekonać osobiście. Szybkim sposobem na efektowne odmienianie aranżacji wnętrza jest oświetlenie w meblach. Zastosowanie innowacyjnych technologii poprawia komfort życia i umożliwia stworzenie oryginalnego wystroju.

Dlaczego warto oświetlać meble?

 

Jako że oświetlenie ma ogromny wpływ na aranżację wnętrza, to warto umiejętnie ją wykorzystać w celu stworzenia unikalnego wystroju. Świetnie sprawdzają się meble z oświetleniem LED, które gwarantuje uzyskanie efektownej iluminacji. Nie można tego osiągnąć za pomocą zwykłych lamp. Meble z oświetleniem LED są niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Można mówić o wysokich walorach użytkowych i estetycznych. Stanowią elegancką ozdobę pomieszczenia. Jest to rewelacyjne rozwiązanie do salonu ze względu na jego reprezentacyjny charakter, ale nie tylko. Meble można oświetlić w kuchni, sypialni, dowolnym pomieszczeniu.

Najlepszym rozwiązaniem jest oświetlenie LED ze względu na mnogość kolorów do wyboru. Można z łatwością dopasować je do aranżacji wnętrza, swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Świetnie sprawdza się oświetlenie przeszklonych gablot, co umożliwia efektowne wyeksponowanie zastawy stołowej, kieliszków, pamiątek rodzinnych, nagród, kolekcji alkoholi itd. Największe możliwości aranżacyjne zapewnia oświetlenie z regulacją intensywności światła i zmiany koloru. Meble wyglądają imponująco w przypadku nowoczesnego podświetlenia. Idealnie nadaje się ono do zwrócenia uwagi na zawartość witryny lub szafki.

Czy warto wybrać oświetlenie LED mebli?

 

Nowoczesne oświetlenie wykorzystujące diody LED to świetne rozwiązanie ze względu na energooszczędność. Można liczyć na wysoką wydajność i jednocześnie na relatywnie niewielki pobór prądu. Tradycyjne żarówki zużywają kilkakrotnie więcej energii elektrycznej, co niestety przekłada się na wysokie rachunki. Na korzyść oświetlenia LED przemawia długi okres żywotności. Przy codziennym korzystaniu przez kilka godzin diody LED są w stanie świecić przez kilkanaście lat. Na ich korzyść przemawiają niskie koszty eksploatacyjne, to samo można powiedzieć o konserwacji.

Ogromną zaletą oświetlenia LED jest jego niezawodność. Zaraz po włączeniu świeci już z pełną mocą. Jest to świetna alternatywa dla typowych żarówek energooszczędnych. Oświetlenie LED posłuży użytkownikom przez długi czas ze względu na swoją niską awaryjność i wydłużoną żywotność. Nie pobiera dodatkowej energii podczas rozruchu. Kolejną zaletą będzie niska emisja ciepła. Oznacza to, że diody ledowe nie mają tendencji do nagrzewania się. Są dzięki temu bezpieczne w użyciu.

Znika obawa o poparzenie się, co ma duże znaczenie między innymi w przypadku domu z dziećmi. Nie zachodzi zjawisko podgrzewania przedmiotów, na które świecą diody LED. Na ich korzyść przemawia również wysoka odporność na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne. Oświetlenie LED jest niepodatne na wahania temperatury i wilgotność. Można zastosować je niemalże wszędzie, nawet w trudno dostępnych miejscach ze względu na niewielkie rozmiary i niską wagę. Jest to rozwiązanie ekologiczne, gdyż można przyczynić się do obniżenia emisji dwutlenku węgla.

Podsumowując, do oświetlenia mebli sprawdzą się lampy LED ze względu na:

• Energooszczędność,
• Długą żywotność,
• Niezawodność,
• Mnogość kolorów,
• Bezpieczeństwo,
• Niewielkie rozmiary,
• Niską wagę,
• Ekologię.

Efektownie oświetlone meble

Oświetlenie LED można zamontować pod szafkami, wewnątrz półek, na szafkach. Idealnie nadają się do tego gotowe systemy, niezwykle łatwe w montażu. Jeżeli komuś zależy na uzyskaniu efektu rozproszonego i delikatnego światła, to powinien skierować światło na sufit. Z kolei oświetlenie na dole szafek wiszących idealnie nadaje się do doświetlenia blatów roboczych. Listwy i diody LED to rewelacyjne rozwiązania w przypadku ciemnych kątów w salonie, pomieszczeniu na poddaszu. Można zintegrować je z szafką, witryną. Warto wykorzystać oświetlenie LED do podkreślenia kształtu, koloru i faktury mebla. Może ono przebiegać ozdobną linią nad szufladami lub drzwiczkami.

W strefie wypoczynkowej i w sypialni najlepiej sprawdza się oświetlenie zapewniające światło o ciepłej barwie. Zapewnia to przytulność i sprzyja relaksowi. Z kolei w celu uzyskania efektu pobudzenia najlepiej sprawdzi się listwa dająca światło błękitne, fioletowe. Będzie to wspaniała opcja podczas domówki. Oświetlenie LED można wkomponować w bryłę witryny, regałów, szafek kuchennych i łazienkowych. Z nowoczesnych rozwiązań warto zainteresować się meblami tapicerowanymi, które zostały wzbogacone o diody LED. Tego typu oświetlenie jest uniwersalne, można je zastosować wszędzie, w każdej części meble. Elementy wyposażenia od razu zyskają na wyrazistości, wzrosną ich walory estetyczne.

Bądź na bieżąco

zapisz się już teraz by otrzymywać powiadomienia mailowe,
gdy pojawi się nowy wpis- dowiesz się o tym pierwszy.

Ocena czytelników
[Wszystkich ocen: 0 Średnia ocena: 0]
Copy link
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak ozdobić dom oświetleniem LED na święta?
Oświetlenie LED jako ozdoba w okresie świątecznym – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Zamknij