Oświetlenie LED jako ozdoba w okresie świątecznym – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Grudzień 2, 2022

W celu stworzenia świątecznego klimatu w domowych wnętrzach warto pomyśleć o dobraniu właściwego oświetlenia. Nie należy jednak ograniczać się wyłącznie do lampek choinkowych. W sprzedaży znajdują się rozmaite rodzaje oświetlenia dekoracyjnego LED, co zapewnia ogromne możliwości aranżacyjne. Za pomocą światła można szybko odmienić dotychczasowy wystrój pomieszczenia, wprowadzić więcej przytulności, poprawić nastrój. Dom rozbłyśnie pięknie na święta, co pozwoli poczuć się niezwykle komfortowo, wprowadzić klimat Bożego Narodzenia. 

Oświetlenie dekoracyjne LED sposobem na przyozdobienie pomieszczeń na święta

Jeśli ktoś nie chce wydawać sporej ilości pieniędzy i tracić czasu na remonty, to warto odmienić wnętrze na święta oświetleniem LED. Jest wiele opcji do wyboru, domowe pomieszczenia mogą zostać rozświetlone dzięki:

  •   Lampkom choinkowym,
  •   Laserowym projektorom,
  •   Lodowym soplom LED,
  •   Girlandom świetlnym,
  •   Świecącym figurkom ledowym.

Kolorowe lampki choinkowe dają spore możliwości aranżacyjne. Nie są one przeznaczone wyłącznie na drzewko bożonarodzeniowe. Można także rozwiesić sznurek lampek na balkonie, elewacji, poręczy schodów. Istotne jest oczywiście dobranie odpowiedniej kolorystyki, optymalnej barwy światła. Jeśli ktoś nie potrafi zdecydować się na konkretne zabarwienie, to zawsze może wybrać lampki mieniące się wieloma kolorami. Na święta dominują przede wszystkim zieleń i czerwień, ale możliwości jest znacznie więcej.

Sposobem na szybkie odmienienie aranżacji staje się użycie laserowego projektora. Będzie to świetna opcja również na zewnątrz budynku. Wspaniale nadaje się do oświetlenia elewacji. Dostępne są rozmaite wzory typowo świąteczne, przykładowo w postaci płatków śniegu i gwiazd. Nie brakuje projektorów laserowych, które wyświetlają postać Mikołaja, zaprzęg reniferów itd. Tego typu dekoracje świetlne prezentują się bardzo efektownie, szczególnie dzieci są nimi oczarowane.

Jakie wybrać oświetlenie dekoracyjne z okazji świąt bożonarodzeniowych?

Sople LED to idealna opcja na święta. Prezentują się bardzo efektownie, realistycznie. Można powiesić je przykładowo przy wejściu do domu. W sprzedaży znajdują się nawet modele z czasowym wyłącznikiem. Przekłada się to na sporą oszczędność pieniędzy, wystarczy odpowiednio zaprogramować źródło światła, zgodnie z indywidualnymi potrzebami i preferencjami. Godne polecenia są przede wszystkim sople mające barwę neutralną lub zimną. Oczywiście jeśli ktoś chce wprowadzić nieco przytulności, to może zdecydować się na modele z ciepłą barwą, dające kolorowe światło. Piękną ozdobą będą także zwisające na sznurkach girlandy świetlne. Rewelacyjne nadają się między innymi do udekorowania elewacji budynku. Wspaniale sprawdzają się także ozdoby w postaci świecących figurek ledowych. Mogą mieć one przykładowo postać Mikołaja, bałwana, anioła, renifera, choinki.

Świąteczne oświetlenie LED jest dostępne w wielu wariantach do wyboru. Za jego pomocą możliwe staje się stworzenie przytulnej atmosfery. Świetnie sprawdzają się ledowe drzewka bożonarodzeniowe. Można też zdecydować się na kurtynę świetlną, składającą się ze sznurków ze świecącymi ledami w kształcie gwiazd lub płatków śniegu. Nie można zapomnieć również o rozmaitych ozdobach świetlnych na okno. Godne polecenia są przykładowo świeczniki adwentowe. Węże LED także świetnie sprawdzają się jako oświetlenie świąteczne. Elastyczne przewody to doskonała alternatywa dla zwykłych lampek choinkowych. Nie trzeba martwić się o ich uszkodzenie. Możliwe jest ustawienie rozmaitych trybów. Diody w wężach LED mogą migać, zmieniać kolory, błyskać, świecić sekwencjami lub w sposób ciągły.

Dlaczego warto zdecydować się na oświetlenie LED?

Jak wiadomo, oświetlenie zużywa energię, ale trudno się powstrzymać i nie rozświetlić pomieszczeń z okazji świąt. Oświetlenie jest mile widziane także na elewacji budynku, przy wejściu do niego, w ogrodzie. Jeśli wybór padnie na oświetlenie LED, to nie trzeba martwić się wysokimi kosztami za zużycie prądu. Na jego korzyść przemawia tania eksploatacja. Diody LED cechują się długim czasem pracy, dlatego ich zakup będzie długoterminową inwestycją.  Znacznie mniejszy pobór energii i brak emisji przekłada się oczywiście na ekologię. W oświetleniu LED nie znajduje się toksyczna rtęć ani mnóstwo innych substancji mających szkodliwy wpływ na środowisko naturalne.

W przypadku oświetlenia LED można mówić o wysokiej jakości światła. Kolejną zaletą będzie wysoki wskaźnik oddawania barw. Można liczyć na mnogość kolorów, bez stosowania dodatkowych filtrów. W nowoczesnych diodach LED zakres temperatur barwowych jest bardzo szeroki. W zależności od potrzeb, preferencji i okazji, możliwe staje się wybranie światła chłodnego, ciepłego lub neutralnego. Oświetlenie LED emituje skoncentrowane światło, któremu można nadać dowolny kierunek. Nowoczesne diody LED mogą być w dużej mierze kontrolowane. Można sterować nimi zdalnie przy użyciu rozmaitych urządzeń mobilnych. Wystarczy dokonać odpowiednich modyfikacji w ustawieniach w aplikacji, aby uzyskać pożądany efekt.

Ciekawe? Niech znajomi się dowiedzą, udostępnij!

Bądź na bieżąco

zapisz się już teraz by otrzymywać powiadomienia mailowe,
gdy pojawi się nowy wpis- dowiesz się o tym pierwszy.

Ocena czytelników
[Wszystkich ocen: 0 Średnia ocena: 0]
Copy link
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak oświetlić ogród lampami led?
Magiczny ogród dzięki oświetleniu LED – 5 inspiracji

Zamknij