Jak wykorzystać lampki LED w sypialni? Trendy na 2021 rok

Grudzień 11, 2020

Na szczęście dawno już upadło przekonanie, że ozdobne światełka są zarezerwowane tylko na czas świąteczny. Lampki LED od kilku sezonów cieszą się niesłabnącą popularnością i znajdują zastosowanie niemal we wszystkich pomieszczeniach. Podobnie pod tym względem przedstawia się nadchodzący rok. Zachwycają zwłaszcza pomysły na wykorzystanie lampek LED w sypialni. Nic dziwnego – w końcu za ich pomocą możemy stworzyć nastrojowy klimat. Możliwości jest mnóstwo, więc jeśli mamy ochotę na małą wnętrzarską rewolucję sypialni, to lampki ledowe okażą się tutaj nieocenione. Przekonaj się i sprawdź trendy na 2021 rok!

Nastrojowy klimat w sypialni – postaw na lampki led

Za pomocą oświetlenia ledowego możemy stworzyć w sypialni wrażenie “głębi”, co optycznie powiększy pomieszczenie. Jeśli za naszym łóżkiem znajduje się podłużna wnęka warto zainstalować tam lampki ledowe na listwach. Pozwoli nam to na uzyskanie efektu trójwymiarowości oraz nada intymnego klimatu. Dobrym pomysłem jest również umieszczenie na ścianie nad łóżkiem dekoracyjnego podświetlanego panelu.

Trendy na wykorzystanie lampek ledowych w sypialni

 Lampki LED przypadną do gustu zwłaszcza fanom eksperymentowania z aranżacją wnętrz. Za ich pomocą możemy bowiem zrealizować nawet najbardziej szalone pomysły. Dobrze w tym wypadku sprawdzą się komplety LED, na przykład w formie opraw do sufitowej zabudowy. Wykorzystując je, możemy stworzyć w sypialni efekt rozgwieżdżonego nieba. Jeśli posiadamy łóżko z baldachimem, to dobrym pomysłem będzie także podświetlenie go za pomocą lampek ledowych.

Dyskretne oświetlenie sypialni za pomocą lampek LED 

Aby uniknąć problemów z prześwietleniem można zamontować lampki LED za meblami lub w ich zagłębieniach – stworzy to nastrojowy efekt światła odbitego od ściany. W ten sposób można również wykorzystać zagłówek lub zabudowę łóżka. Lampki LED okażą się ponadto nieocenione w podzieleniu sypialni na strefy. W końcu często zdarza się, że sypialnia jest pomieszczeniem wielofunkcyjnym i może w niej znajdować się garderoba, a nawet… domowe biuro. Aby wyodrębnić strefę typowo sypialnianą od przestrzeni przeznaczonej do pracy, warto użyć lampek ledowych. Wówczas można je umieścić w pobliżu łóżka. Na biurku natomiast polecamy postawić lampę ledową, dającą neutralną barwę światła, która nie będzie męczyła naszego wzroku podczas długich godzin pracy.

Lampki LED w sypialni – jak je wykorzystać?

 Nie wszyscy z nas mają to szczęście dysponować oddzielną garderobą i sypialnią. Często jedno jest częścią drugiego. Jeśli w naszej sypialni mamy dużą przesuwną szafę, to warto zastanowić się nad podświetleniem jej wnętrza. Wówczas eliminujemy problem budzenia naszej drugiej połówki zapalaniem górnego światła na przykład podczas kompletowania stroju do pracy. Poza tym to również ogromne ułatwienie dla nas samych – w podświetlanej szafie jest znacznie łatwiej znaleźć konkretne części garderoby. Być może dzięki temu rozwiązaniu znajdziemy dawno zaginioną bluzkę lub sweter!

Lampki LED w nieznanej odsłonie

 Sposoby na wykorzystanie lampek LED w sypialni są niemal nieograniczone. W trendach na 2021 rok szczególnie zwraca uwagę pomysł na użycie lampek LED jako podświetlenia toaletki. To rozwiązanie nie tylko niezwykle efektowne pod względem aranżacyjnym, ale również praktyczne – dzięki niemu nasze stanowisko do wykonywania makijażu czy fryzury będzie należycie podświetlone, co z pewnością ułatwi codzienne przygotowania.

Ozdobienie sypialni za pomocą lampek LED

 Lampki LED możemy także wykorzystać jako podświetlenie znajdujących się na ścianie zdjęć w antyramach. Podobnie jeśli nad łóżkiem posiadamy półkę z ustawionymi na niej zdjęciami w ramkach – podświetlenie jej będzie wyglądało bardzo nastrojowo. Sypialnię można również ozdobić za pomocą lampek ledowych, montując je przy listwach przypodłogowych. Ponadto jest to rozwiązanie bardzo funkcjonalne – dzięki niemu nocna wędrówka do toalety nie będzie wymagała zapalenia rażącego światła.

Lampki LED – nieskończenie wiele możliwości przyozdobienia sypialni

Jak widać, lampki LED można wykorzystać w sypialni na wiele sposobów. Ogranicza nas wyłącznie nasza wyobraźnia. W 2021 roku warto zaryzykować i odświeżyć swoją sypialnię w jeden z wymienionych sposobów. Możesz zainstalować lampki we wnęce za łóżkiem lub umieścić w sypialni podświetlany panel dekoracyjny. Lampki LED pomogą Ci ponadto wyodrębnić kontrapunkty pomieszczenia i podzielić go na strefy. Możesz ich użyć również w celu podświetlenia wnętrza szafy czy toaletki. Tak naprawdę niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, lampki LED nadadzą Twojej sypialni niepowtarzalnego klimatu.

 

Bądź na bieżąco

zapisz się już teraz by otrzymywać powiadomienia mailowe,
gdy pojawi się nowy wpis- dowiesz się o tym pierwszy.

Ocena czytelników
[Wszystkich ocen: 0 Średnia ocena: 0]
Copy link
Przeczytaj poprzedni wpis:
Najciekawsze pomysły na oświetlenie LED w salonie
6 pomysłów na oświetlenie LED w salonie

Zamknij