4 pomysły na funkcjonalne wykorzystanie lampek LED w łazience

Lipiec 30, 2021

Wybór oświetlenia do łazienki jest zadaniem, nad którym spędzamy często najwięcej czasu. Chcemy bowiem, aby z jednej strony było ono funkcjonalne, z drugiej natomiast, żeby stwarzało w danym wnętrzu wyjątkowy klimat i nastrój. Przychodzimy z małą pomocą i przedstawiamy sposoby na funkcjonalne wykorzystanie świateł LED w łazience! Dowiedz się, jak łatwo zadbać o panującą tam atmosferę!

Od czego zależy ilość źródeł światła, jakie powinny znaleźć się w łazience?

Łazienka jest pomieszczeniem, z którego korzysta cała rodzina. Aby ich funkcjonowanie w danym wnętrzu było bezpieczne i wygodne, konieczne jest zadbanie o odpowiednią ilość światła. W tym celu należy wybrać odpowiednią ilość lamp, które spełni oczekiwania oraz wymagania nasze, a także samego wnętrza. 

Ilość lamp, jakie muszą zostać zamontowane w łazience, zależy m.in. od wielkości danego pomieszczenia. Im jest ono mniejsze, tym mniej lamp okaże się niezbędnych – i na odwrót. W bardzo przestronnych łazienkach zazwyczaj jest zamontowanie kilku źródeł światła, ponieważ tylko wtedy wnętrze będzie prawidłowo doświetlone.

Czy oświetlenie LED sprawdzi się w pomieszczeniu łazienkowym?

Oświetlenie LED ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Osoby, będące fanami taśm ledowych, z chęcią stosują ten rodzaj oświetlenia we wszystkich swoich pomieszczeniach. I słusznie, ponieważ jest to jeden z ciekawszych sposobów na oświetlenie wnętrz.

Równie dobrze oświetlenie LED sprawdzi się więc także w łazience. Nie tylko dobrze doświetli całe pomieszczenie, ale również nada mu niepowtarzalny charakter. Dzięki temu możliwe będzie stworzenie pożądanej atmosfery do długich, wieczornych, relaksujących kąpieli.

Sufit podwieszany z taśmami LED w łazience

Światła ledowe mają różne zastosowanie. Jedną z pierwszych opcji, o których chcemy wspomnieć, jest wykorzystanie taśm LED w suficie podwieszanym w łazience. Jest to ciekawa, ale również funkcjonalna forma oświetlenia pomieszczenia. Daje delikatne, nienachalne światło, które sprawia, że we wnętrzu czujemy się bardzo dobrze. Sprawdzi się jednak głównie podczas wspomnianych wcześniej wieczornych kąpieli. Podczas codziennej pielęgnacji lub nakładania makijażu przez kobiety mogą dawać jednak zbyt małą ilość światła.

Lampki LED jako oświetlenie dekoracyjne łazienki 

Oświetlenie ledowe, oprócz swoich wartości funkcjonalnych, posiada również wizualne. Można je wykorzystać do tego, aby w fajny i szybki sposób stworzyć w łazience ciekawe kompozycje świetlne. 

Jednym z ciekawszych sposobów jest „zamontowanie” taśm ledowych w płytki ścienne. Sposób ten wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności, ponieważ bez nich może się to nie udać lub efekt będzie niezadowalający. Kiedy jednak o pomoc poprosimy specjalistę, będziemy mieć gwarancję, że wszystko zostało wykonane tak, jak powinno i że będzie służyć nam przez długie lata.

LEDy przy lustrze w łazience jako jedno ze źródeł światła

Lustro to jeden z niezbędnych elementów wyposażenia w każdym pomieszczeniu łazienkowym. Lustrzane tafle przyjmują różne kształty i rozmiary, ale to nie jedyne elementy, którymi się różnią. Równie często odmienna jest także ich funkcja, bowiem oprócz tej oczywistej, mogą służyć również jako jedno ze źródeł światła w danym wnętrzu. 

LEDy znajdujące się w łazienkowym lustrze znacznie ułatwiają funkcjonowanie w danym pomieszczeniu. Oświetlają bowiem przestrzeń, która jest najważniejsza np. podczas porannych przygotowań do szkoły czy pracy. Dzięki takiemu rozwiązaniu szykowanie się do wyjścia jest nie tylko szybsze, ale również przyjemniejsze.

Tradycyjne lampy wiszące z żarówkami LED w pomieszczeniu łazienkowym

Ostatnią propozycją, o której chcemy wspomnieć, są tradycyjne lampy wiszące z żarówkami ledowymi. Ten wariant sprawdzi się w każdym pomieszczeniu łazienkowym – bez znaczenia, czy jest ono małe, czy wręcz przeciwnie – bardzo duże. 

Ogromnym plusem jest to, że rynek oferuje nam obecnie wiele rodzajów lamp wiszących. Dostępne są one w różnych kształtach, rozmiarach, a także kolorach, dzięki czemu każdy może dopasować je bezpośrednio do swoich potrzeb. Podczas ich wyboru warto zwrócić szczególną uwagę na styl, w jakim została urządzona łazienka. Może to znacznie pomóc podczas zakupów. 

Ciekawe? Niech znajomi się dowiedzą, udostępnij!

Bądź na bieżąco

zapisz się już teraz by otrzymywać powiadomienia mailowe,
gdy pojawi się nowy wpis- dowiesz się o tym pierwszy.

Ocena czytelników
[Wszystkich ocen: 0 Średnia ocena: 0]
Copy link
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak podświetlić kamienną ścianę
Jak podświetlić ścianę z kamienia lampkami led? Poznaj kilka praktycznych sposobów

Zamknij