( kliknij infografikę aby powiększyć )

źródło: https://pureopticsled.com/media/wysiwyg/PureOpticsLighting/Choosing-Light-Color_Infographic-01.jpg

Warto wiedzieć, że temperatura światła ma duży wpływ na nasz organizm. Jeśli projektujemy oświetlenie do domu, to powinniśmy sprawdzić, które światło będzie lepsze do wypoczynku, a które do pracy.

Światło ciepłe
(2,700K – 3,000K)

Światło ciepłe łagodzi pomieszczenia i daje wrażenie miękkości. Naturalnie taka temperatura barwowa panuje wieczorem. To dzięki niej wydzielane są właściwe ilości melatoniny i organizm dostaje sygnał o szykowaniu się do snu. Ciepłe światło sprzyja odpoczynkowi i sprawia, że oczy się nie męczą. Gdzie go używać? Jako dodatkowe światło w kuchni, bibliotece, biurze oraz w kąciku telewizyjnym, ponadto wszędzie tam, gdzie spędzamy czas wieczorem.

Światło zimne
(3,500K – 4,100K)

Światło zimne sprzyja kreatywnemu myśleniu oraz aktywności i sprawia, że atmosfera pomieszczenia staje się bardziej sterylna. Gdzie go używać? Sprawdzi się świetnie jako światło zadaniowe, a także punktowe – lepiej zwraca na siebie uwagę. Zimne LEDy zamontujmy w szafach, pralni, kuchni oraz wszędzie tam, gdzie aktywnie działamy.

Światło naturalne
(5,000K – 6,500K)

Światło naturalne najlepiej oddaje kolory przedmiotów i zapewnia wysoki kontrast. Najlepiej naśladuje naturalne światło, z jakim mamy do czynienia w ciągu dnia. LEDy o tej temperaturze nie męczą wzroku i świetnie nadają się do długiej pracy przy dokumentach i do czytania. Gdzie ich używać? Zainstalujmy je jako główne oświetlenie w bibliotece, garażu, biurze i nad miejscami, gdzie pracujemy.

Ciekawe? Niech znajomi się dowiedzą, udostępnij!

Bądź na bieżąco

zapisz się już teraz by otrzymywać powiadomienia mailowe,
gdy pojawi się nowy wpis- dowiesz się o tym pierwszy.

Ocena czytelników
[Wszystkich ocen: 0 Średnia ocena: 0]
Copy link
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak wybrać właściwe LEDy – poradnik
Jak wybrać właściwe LEDy – poradnik

Wymiana oświetlenia sprawi, że nie tylko przyczynisz się do poprawy jakości życia, ale także zminimalizujesz swoje wydatki na energię. Oto...

Zamknij