Przedpokoje to pomieszczenia z jednej strony czysto użytkowe, gdyż służą nam najczęściej do przebierania się oraz przechowywania butów i wierzchniego okrycia, zaś z drugiej są one pierwszym pomieszczeniem, jakie odwiedzają nasi goście tuż po przekroczeniu progu, więc stanowią one wizytówkę mieszkania lub domu. Niestety wciąż wiele osób nie docenia znaczenia przedpokoju i to pomieszczenie bywa traktowane po macoszemu zwłaszcza gdy chodzi o jego oświetlenie. Sprawia to, że często przedpokoje oświetlane są jednym źródłem światła wyposażonym w dość słabą tradycyjną żarówkę i zwyczajnie toną w mroku. Takie pomieszczenie nie będzie wyglądało zachęcająco niezależnie od tego, w jakim stylu je urządzimy, czy jak cenne meble do niego wstawimy. Problematyczne staje się również użytkowanie niedoświetlonego pomieszczenia. Na szczęście obecnie można bez trudu dobrać odpowiednio mocne źródła światła, których użytkowanie nie będzie kosztowne. W niniejszym artykule przedstawimy inspiracje na skuteczne oświetlenie LED do przedpokoju. Zapraszamy do lektury!

Taśmy LED – nie tylko do podświetlenia szaf

Taśmy LED są źródłami światła o całkiem sporych możliwościach jeśli chodzi o ilość miejsc, w których możemy je zastosować. W tym artykule skupiamy się na przedpokoju, a w tym pomieszczeniu taśmy LED sprawdzą się wręcz genialnie. Pierwszym miejscem w korytarzu, które przychodzi na myśl, jeśli chodzi o zastosowanie taśm, są szafki. Przedpokój to miejsce przeznaczone do wkładania, bądź zdejmowania wierzchniej odzieży, a odpowiednie oświetlenie z pewnością sprawi, że czynności te wykonamy z większą łatwością. Dzięki podświetlonej za pomocą taśm LED szafce na buty będziemy w stanie bez trudu odnaleźć preferowaną przez nas w danym momencie parę obuwia, nawet jeśli główne źródło światła nie jest odpowiednio silne, by rozświetlić wnętrze szafki. Podobnie rzecz się ma z szafami na ubrania. Obecnie nie ma lepszego rozwiązania kwestii oświetlenia wnętrza szafek niż taśmy LED. Są one zarówno tanie, energooszczędne, łatwe w montażu, jak i zwyczajnie skuteczne. Czy taśmy LED sprawdzą się jedynie w szafach? Na to pytanie musimy odpowiedzieć przecząco. Tego typu oświetlenia w przedpokoju możemy z powodzeniem użyć również na przykład do podświetlenia podłogi. To rozwiązanie sprawi, że będziemy w stanie bezpiecznie poruszać się po pomieszczeniu bez włączania głównego światła. Z pewnością docenią je osoby, które pragną, np. wrócić nocą z imprezy bez budzenia domowników.  

Sufitowe oświetlenie LED do przedpokoju

Korzyści płynące z wykorzystania oświetlenia LED są tak duże, że warto je stosować nie tylko jako uzupełniające źródło światła w naszych przedpokojach. Szeroki wachlarz dostępnych w sklepach z oświetleniem typów diod LED sprawia, że jesteśmy w stanie zastąpić nimi wszystkie tradycyjne żarówki w domu. Lampy z diodami możemy wykorzystać także jako sufitowe źródła światła w przedpokoju.

Lampy wiszące LED do przedpokoju

Jeśli nasz przedpokój pragniemy oświetlić za pomocą lamp wiszących, bo na przykład świetnie wyglądają, a do tego pasują do stylu industrialnego, warto pomyśleć o źródłach światła, które pozwolą nam oszczędzić nieco, na wciąż rosnących rachunkach za energię oraz zadbać o naszą planetę, wybierzmy oświetlenie diodami LED. Dzięki ich zastosowaniu osiągniemy wszystkie te korzyści, a dodatkowo w sklepach z oświetleniem dobierzemy diody o interesującej nas temperaturze barwowej. 

Plafony LED do korytarza

Nasze przedpokoje zazwyczaj są relatywnie wąskimi pomieszczeniami, w których każdy dodatkowy centymetr przestrzeni ma znaczenie. Osoby, dla których jest to istotne, bez wahania do oświetlenia swoich korytarzy wybiorą lampy typu plafon. Ten typ źródeł światła pozwoli zaoszczędzić cenną przestrzeń w korytarzu i jednocześnie sprawi, że będzie on wyglądał elegancko. Do plafonów bez trudu dobierzemy żarówki LED, co sprawi, że oszczędność miejsca pójdzie w parze z oszczędnością energii.

Skuteczne oświetlenie LED do sufitu podwieszanego

Osoby, które zdecydowały się na montaż w swym przedpokoju sufitu podwieszanego, powinny zadbać o to, by pomieszczenie to było w sposób właściwy oświetlone. Sufit podwieszany bardzo nam ułatwia zastosowanie spotów LED. Jest to rozwiązanie wprost idealne do pomieszczeń, w których nie mamy dostępu do światła słonecznego. W suficie podwieszanym możemy zamontować wiele spotów LED, które równomiernie oświetlą przedpokój, dając pożądane w korytarzu rozproszone światło.

Kinkiety LED do przedpokoju – kiedy warto po nie sięgnąć?

Kinkiety są typem lamp stosowanych jako dodatkowe oświetlenie lub wykorzystywanych jako główne źródła światła w niewielkich, wąskich przestrzeniach, gdzie szkoda nam miejsca na duże, zabierające cenną przestrzeń lampy. Jeśli więc pragniemy oszczędzić nieco miejsca w przedpokoju, powinniśmy rozważyć montaż kinkietów z diodami LED. Oprócz oszczędności miejsca zyskamy też niebanalne źródła światła, które nadadzą zwykłemu korytarzowi elegancji i sprawią, że to pomieszczenie będzie godną wizytówką naszego domu.

Ciekawe? Niech znajomi się dowiedzą, udostępnij!

Bądź na bieżąco

zapisz się już teraz by otrzymywać powiadomienia mailowe,
gdy pojawi się nowy wpis- dowiesz się o tym pierwszy.

Ocena czytelników
[Wszystkich ocen: 0 Średnia ocena: 0]
Copy link
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak funkcjonalnie zaplanować oświetlenie LED do pokoju ucznia?
Jak funkcjonalnie zaplanować oświetlenie LED do pokoju ucznia?

Zamknij